Workshops

Deze workshops stonden op het programma op woensdag 22 september 2021.
Heb je een idee, wens of aanbod voor een volgende editie? Laat het ons weten via het contactformulier.

Ronde 1 (11:15u – 12:15u)

1a. Waterstof uit de Woestijn – Arnoud Pollmann (NVOX / Vereniging Zonnekrachtcentrales)
1b. Doorlopende leerlijn academische vaardigheden – Anneke Madern (Odulphuslyceum Tilburg)
1c. Scheikunde practica met de iPad – Henriette Klein Bluemink (Montessori College Twente)
1d. Circulaire chemie: chemie als sleutel tot een duurzame samenleving – Chris Slootweg (UvA)
1e. LEDs grow – Jasper den Besten (HAS Den Bosch)
1f. Moderne datalogging met PHYWE – Richard Seijkens (Eurofysica)
1g. Onderzoekend leren in het vmbo – Willem Snel (NVON sectie vmbo)
1i. Maak je eigen microlab – Jan Jaap Wietsma (Universiteit Twente Pre-U)
1j. Industrie 4.0 – Aan de slag met de Niryo robotarm – Ruben Rump (Wismon)
1k. Wetenschapstruck Rijksuniversiteit Groningen – Theo Jurriens (RUG)
1l. Festivalmarkt (geen workshop), tijd om rustig de markt te bezoeken

Ronde 2 (13:00u – 14:00u)

2a. Natuurkunde op je mobieltje met PhyPhox – Uli Zeitler (Radboud Universiteit)
2b. Werken met Coach 7.7 – Norbert van Veen (CMA)
2c. Fijnstof meten – Ton Reckman, Maaike Vollebregt (GLOBE Nederland)
2d. De rol van BASF op het gebied van klimaatverandering en circulaire economie – Dessa Langevoort (BASF)
2f. Onshape online 2D en 3D tekenen voor lasersnijden en 3D printen – Frank Hagenaars (RSG ’t Rijks)
2g. Chinese tools, een extra kans of goedkope zooi? – Wichard Oosterman (Penta Bahûrim)
2h. Wetenschap en technologie in PO en VO met eenvoudige materialen – Bert Nagel (SimpleScience)
2i. Masterclass klimaatverandering – Imme Benedict (Wageningen Universiteit)
2j. Elektronica in de klas: Doen! – Ynze van der Spek (Slimme-Handen / Parcival College)
2k. Wetenschapstruck Rijksuniversiteit Groningen – Theo Jurriens (RUG)
2l. Festivalmarkt (geen workshop), tijd om rustig de markt te bezoeken
2m. Proeftuin: van Moestuintjes tot Bètalab – Jeroen Coenemans (Montessori Lyceum R’dam / NVON)
2n. Waterstof uit de Woestijn – Arnoud Pollmann (NVOX / Vereniging Zonnekrachtcentrales)

Ronde 3 (14:30u – 15:30u)

3a. Fysica en magie – Eric de Metsenaere
3b. Formatieve evaluatie met concept checks en snelle feedback – Ed van den Berg (Vrije Universiteit A’dam)
3c. Speelgoed in de natuurkundeles – Mariëlla Verhage (Over Betuwe College Elst)
3d. De ideale burger – Atze Jan van der Goot (Wageningen Universiteit)
3e. Proeftuin: van Moestuintjes tot Bètalab – Jeroen Coenemans (Montessori Lyceum R’dam / NVON)
3f. Aan de slag met nieuwe technologieën binnen het onderwijs – Edo Tempelman (Techni Science)
3g. Alle vakken ontwerpend leren – Egon Giero (Globe College / NVON)
3h. Elektronica in de klas: Doen! – Ynze van der Spek (Slimme-Handen / Parcival College)
3i. Maken met de micro:bit – Rolf van Oven en Per-Ivar Kloen (Christelijk College De Populier)
3j. Chinese tools, een extra kans of goedkope zooi? – Wichard Oosterman (Penta Bahûrim)
3k. Wetenschapstruck Rijksuniversiteit Groningen – Theo Jurriens (RUG)
3l. Festivalmarkt (geen workshop), tijd om rustig de markt te bezoeken